Live Traffic Feed

Unikkatil

Wednesday, November 14, 2012

GHETTO GEASY (zzap&chriss) - N'Prishtinë Official Video

Monday, June 25, 2012

BabaStars Baba Stars


Sunday, April 29, 2012

BabaStars Diss Noizy

Menjeher pas Rrahjes se dy grupeve thuaje se me te perfolur dhe me te njohur per publikun Kosovar dhe ati Shqiptar Babastars Dhe OTR Noizy Baba Stars del me nje Diss kunder Noizy

Rrahja mes BabaStars dhe Noizy

Sherri Babastars vs Noizy Eshte postuar ne youtube videoja ku shihen duke u rrahur dy grupet Babastars dhe Noizy (OTR). Nuk e dijme saktesisht sa autentike eshte kjo video, por sipas komenteve dhe spjegimeve te dhena ne video, duket te jete ngjarja kur dy grupet jane konfrontuar me grushta ne aeroportin ne Zurich, derisa ne fund jane ndaluar nga nje polic civil i cili nxori armen e tij. Duhet marre parasysh edhe mundesine qe kjo video te mos jete autentike pasi personat e involvuar ne kete rrahje nuk mund te identifikohen lehte meqe videoja nuk eshte e paster!

Tuesday, February 28, 2012

Ronela Hajati i Bashkohet BABA STARS

Ronela Hajati I bashkotet Grupit Baba Stars

Saturday, January 07, 2012

Tingulli 3nt Ma i madi ne vend

Ghetto Gold - Geti (Intro):
Tingulli 3nt motherfucka..Yeah hah... Ghetto G-easy yeah Big Xig Tingulli 3nt 2020 hah... Ky sen shkon per krejt juve qe na doni ..Per krejt ju qe e keni prit qe 3 fuckin' vjet ket album hah... Edhe per krejt ju qe sna doni you fuckin' bitchez .. Menoni mir para se me ngu ket sen.. Krejt ju tjert qe po shihnii Po du me ju pa edhe niher per her t'funit... Une jom RockStarr motherfuckaz Qonii krejt gitarat nalt se UNE JOM

Verse 1. (Ghetto Gold - Geti)
Ma i madhi n'ven po hi si gjith pa ren
Kaloj prej venit n'ven se une sjom aj qe rren
Ti je aj qe rren UNE t'lo pa men MAN
Bon HOP kur kcen une boj hiphop ti kcen
Forja o menja jem Goja jem e mpreht si peshkaqen
O peshk i vogel n'zall a t'don dikush n'mahall
A je ti aj pidh nane qe m'del ball-perball
Duhesh me kon budall me hi n'ferrk me gojen tem t'rall
Me fjal tvogla po menon qe po thu shum
Je i vogel more pllum nuk ki tru me bo BOOM
3 vjet ju kom dhon fore nuk kom bo Album
Underground nuk osht undersound po nihesh si n'podrum
Nese une nuk jom real ti je pernime real-bitch
Une me hiphop kom deal ti dil jasht mos e flliq
Menon qe nuk e di rri shlir e dina qe je snitch
Ti po don me kon ndryshe po s'je kurxho hiq

Ref.2x (Ghetto Gold,Big Xig)
I mledhi krejt.. me rren me ven e pa ven
Me men e pa men.. pa sen e me sen
Duhesh me u qu n'kam emrin tem kur e permen
Se jom ma i madhi n'ven ma ma ma i madhi n'ven

Verse 2. (Big xig - Agoni)
Ora pese e mengjesit jon fur prej stresit
Po menoj me pauzu prej barit me fillu prej mesit
E kom pamjen qe pe shoh ni pjes t'Prishtines
Edhe po menoj qka kom pas mas shpines
Skom ndikim pi rrethines si du senet tinez
Me pas qe kom aftsi mi dallu njerzt prej ballines
Pa dit mi lexu e mer vesh prej kopertines
Doket kontrabass po dallon prej violines
15 vjet nuk jon pak mi pas karier
Do nuk kan kar e mos flasim per vler
Hallakam si cdo vere kush ma shum spote nxjer
Shume e keqe o kjo ere loqk ti mutin e ki n'dere
Nuk merna me fmin se vet jom kon fmi
Per kto 28 vjet shum njerz n'loj i kena shti
Nuk matna me burrni me fjal s'kallzoj trimni
Ka qe m'shajn e di pak me dasht sot jau qi

Ref.6x (Ghetto Gold,Big Xig)
I mledhi krejt.. me rren me ven e pa ven
Me men e pa men.. pa sen e me sen
Duhesh me u qu n'kam emrin tem kur e permen
Se jom ma i madhi n'ven ma ma ma i madhi n'ven

Ghetto Gold - Geti (Outro):
Ma i madhi n'ven ma ma ma i madhi n'ven

Tingulli 3nt Feat Ermal Fejzullahu I kom

Getoari:
Tingulli 3nt si 3 milion per meniher...

Ermali:
superstar un hi krejt gocat i kom n'vi
ni nat e nxo njo e dy net i nxo tri
heej nese doni locka me hi n'mes nuk gabon
ti ato e don ajo pe don tjeter kon
se na jena shum nalt kta krejt e diin
jena numer njo per krejt senet ne rrethin
qi don e bojm prap e bojm edhe ma nalt
zemer mendo ma larg e hajde sa ma afer

Ref [Ermali]:
Deren hapun kur vi se hapun sonte um ki
yooo nese ski femen hajde teper i kom dy
po smundesh afer meje me hi-hi-hi
pervec dostav tmi qe jon me ka tri
i kom 3 qe vi edhe 7 kur t'hi
edhe larg n`tribin që presin rend me hi
nejen un e boj krejt venin ta shkatrroj
si tingulli trent n`vesh ton i depertooj se...

Getti:
Tingulli 3nt si 3 milion permeniher
3 n'majt 3 n'djatht 3 mrena 3 n'kerr
mos lyp qa kom po shpik diqka t're
me mu ja nis mu vre puna ja nis mu nxe
ZEMER nalu n'stacion SHPIRT veq fol qa don
LOQK mo me tension SYN Geti te don/ HEY
dashnia lind vet se-se per ty po vdes se pse
po t'rrej a e din sepse se ki qef, se ki pse
Kini qef me pi e une vi me dhurata
plot-plot-plot-plot gjepat pare t'thata
A po don Louis Vuitton - Gucci Hermes ose Prada
zhag-zhag-zhag-zhag kalon situata
Good morning Prishtinë prap cdo sen bjen n'ven
Kush kon prom e ka nxon e kush kon sonte pe nxen
Tripat e nates i boj diten e diten ta boj nat
G-easy t'hallakat nuk ki shanca me mu mu mat se...

Ref [Ermali]:
Deren hapun kur vi se hapun sonte um ki
yooo nese ski femen hajde teper i kom dy
po smundesh afer meje me hi-hi-hi
perweq dostav tmi qe jon me ka tri
i kom 3 qe wi edhe 7 kur hi
edhe larg n`tribin që presin rend me hi
nejen un e boj krejt venin ta shkatrroj
si tingulli trent n`vesh ton i depertooj se...


Agoni:

Sillesh e pshtillesh n'club po te veni prap vjen
menon qe kthjellesh pak po ngat meje vete e rren
Nuk e din cila o konga qiky refren ty t'pelqen
lyp qa dush kem qa dush prap DJ t'njejten e kthen
Ti je qajo qe menoj ose ajo t'perngjan ty
ose ta kom bo me sy e ajo tjetra u kthy
s'ka lidhje merri shoqet na kena ven per krejt
Heyyy na nuk kena HATE se di sa e ke vrejt
Na nuk bojna biznis po per neve bojn tjert
masi veq tjert po rrejn na gjith me kallxu drejt
kon du e nali kon du e lshoj kon du e qoj kon du e rrxoj
ti se din une qa boj ti veq rri nese une knoj
Ti rri pak e ti rri shum prit edhe pak se s'ka mo gjum
pom pelqen shum llokum pom inspiron per ni album
A thu pse-pse-pse? Meno pse-pse-pse?
A e din se-se-se? Jom i shtrejt bash se...

Ref [Ermali]:
Deren hapun kur vi se hapun sonte um ki
yooo nese ski femen hajde teper i kom dy
po smundesh afer meje me hi-hi-hi
pervec dostav tmi qe jon me ka tri
i kom 3 qe vi edhe 7 kur t'hi
edhe larg n`tribin që presin rend me hi
nejen un e boj krejt venin ta shkatrroj
si tingulli trent n`vesh ton i depertooj se.

Tingulli 3nt Feat Lyrical Son Na e Bojna Nice

Lyrical Son:

Ey jena nr.1
Ey,nuk ka mat qart
nuk ka ma nice
nuk ka ma high
kerkah kerkah yeah
big xig yeah yeah lyrical
durt nalt ghetto g durt nalt
dur nalt

Big Xig:

This why im high
qe psse jam nalt nalt
ju qe sjeni kerkah
na e bojm nice nice
agon amiga man smile mos boni ftyra
kur une vnoj bling blau ju vnoni syza
me u marr me juve,se di sja vlen
me pare tima man , gjinja ju blejn
jeni se fmija t'babes menjen ja thejn
dy miljon ftyra , te ju i gjen
une sjom vet motherfucker kom havera
edhe qe vjen motherfucker qe ku jena
i kthej mrapsht , gjith sa her vin pucker
i lojn klack , ik se gjinja sdin
mos hin me ty mir bir shlir smunen mem nal
kur e hap ti gojen per mu
mos bo naj gjest t'lir bir se
tmir nuk din me shajt
ata veq e lujn lojen me mu.

Lyrical Son Ref:

Na e bojna nice
non stop in
qe nuk ka ma te qart (kerkah)
Na na e bojna nice
munohen me na nal
venin e kan permas

2X:
Se jeten e kom film
veq kur pi shoh kta
pom doket qe kom lind
krejt tjeter ka

Geti:

Une jeten e kom film , film jeten e kom
qyshtu ti ske pa haverit
film jeten e kom e tboj llom si n'kill Bill miljonerit
nxerre prej shokes , heke prej kerrit
bojna ni kontroll shanzherit
t'rruj me brisk t'berberit
qe nuk e ke pa n'trup t'asni njerit
harroje tripin kush jam une nuk po di me dit as kush je
po du me lan spo muna pa than nuk po dini me shit as me ble
spo dini as me dit
spo dini me maru as me rollit hey ska me ik xig xig
se edhe kta jon tmit tmit
shum a pak , pak a shum
ti nuk ki ka ik prej meje
po dokesh ngjum
po ta boj me zoom
mfal qe ta kom IQ (Pa leje)
e ke flliq lojen fshije gojen
koh po t'jap , foren gjeje
Merre mamin babin
edhe rojen kush don kon
hajde vreje
djali i mamit kujdes
me fjalori te ndyt
se tngojn veq fmit
po don me chillit
po lyp me chillit
fuck you keit qe sjeni t'mit
ju krejt , krejt ju qe sjeni nbeat
krejt ju ju krejt qe kum dit
po doni me chillit
po lyp me chillit
fuck you kreit qe sjeni t'mit.

Lyrical Son Ref:

Na e bojna nice
non stop in
qe nuk ka ma te qart (kerkah)
Na na e bojna nice
munohen me na nal
venin e kan permas

2X:
Se jeten e kom film
veq kur pi shoh kta
pom doket qe kom lind
krejt tjeter ka

Lyrical Son :

ku bash qitash(ej) o ka hyp interesimi
njerzt po dojn me dit man qka mendon festimi
nuk jom tuj fillit po menoj spo muj mi ni
nuk jom tu e di e pse kuptoj qysh kan mrri
mu bo repera rockera kengtare
ntop lista kan dal e per marre
kur e gjej edhe veten e ves
ama un dalloj me juve si cdo kerr me mercedes
babes jom shum ma ndryshe e skom nevoj me cek
se edhe trupi kur tem vyshket emri ka me met
kom bo sende qe kan me met perjet
e nuk e kom rrit menden gjikh jom kon i vertet
me ata qe jon kon ngat kra deri nfund ej faliminderit krejtve
tingulli 3-nt jep lyrical man njerzt faj skan qe na dojn kejt se

Lyrical Son Ref:

Na e bojna nice
non stop in
qe nuk ka ma te qart (kerkah)
Na na e bojna nice
munohen me na nal
venin e kan permas

2X:
Se jeten e kom film
veq kur pi shoh kta
pom doket qe kom lind
krejt tjeter ka.

Tingulli 3nt Dhe Skillz videoclipi High ne Lazarat

Tingulli 3nt Dhe Skillz High Lyric

Ghetto Geasy - Geti (Intro): 
Tingulli 3nt edhe Skillz.. 2020 Ahaaa ..BABA STARS Brrraaoo 
la la la laa .. Policia durt naalt ! 


Ref.(Ghetto Geasy - Geti): 
Rrethi jem i gjon krejt tona ont HIGH HIGH 
Dostat une I KOM edhe vet jom HIGH HIGH 
Prishtine Tirane Cyrih Lozane HIGH HIGH 
Dostat une I KOM edhe vet jom HIGH HIGH 


Verse 1. (Big xig - Agoni): 
lala lalalaa shija koka xeher 
a a a aaa amigat mat mir n'sheher 
Si fabrik tymi bardh po del prej gojes 
Green green green o ngjyra lojes 
Tingulli trent edhe Skillz u qel dera 
Erdh vera havera diqka po vjen era 
Na po kem e po dina 
Na e knojm se e pina 
Na ndikojm te rrethina 
Sekreti jone o PRISHTINA 


Ref.(Ghetto Geasy - Geti): 
Rrethi jem i gjon krejt tona ont HIGH HIGH 
Dostat une I KOM edhe vet jom HIGH HIGH 
Prishtine Tirane Cyrih Lozane HIGH HIGH 
Dostat une I KOM edhe vet jom HIGH HIGH 


Verse 2. (Skillz - Visari) 
E dhezi splifin e ndreqi tripin 
Ma tmir gjith une e kom si tester 
une jom yeah kom boll sa per ton vitin 
HIGH krejt prej breg diellit deri n'Ulpiane 
HIGH krejt n'Dardani n'krejt tona ant 
HIGH krejt edhe midis qendres ti i gjon 
E pin e pin popo krejt e pin yeah 
Un jom zotni per qefi jom tu e pi 
HIGH gjdo dit qeshtu um ki si Cheech and Chong 
Splif edhe boom Kshtu te na shkon on and on and on 


Ref.(Ghetto Geasy - Geti): 
Rrethi jem i gjon krejt tona ont HIGH HIGH 
Dostat une I KOM edhe vet jom HIGH HIGH 
Prishtine Tirane Cyrih Lozane HIGH HIGH 
Dostat une I KOM edhe vet jom HIGH HIGH 


Verse 3. (Skillz - Ledri) 
Kqyri dostat e mi 1 ka 1 pe rrollin 
Per ni jav me dasht ta pi ni fushe t'futbollit 
Asnjo se mshefin ktu krejt e dhezin 
Une sjom gipser ama e pi per qefi (eee) 
Tingulli trent edhe Skillz asjno ma nice nice nice nice 
Bohet mjegull kur na vim edhe krejt jon high high high high 
Dheze per dosta edhe 1 dheze per femna edhe 1 
Per repera heitera gangstera ti dheze edhe 1 
Per ata qe e pin edhe ata qe na ngojn non stop 
Veq fuck it lema te dhezi une 1 per hip hop 


Ref.(Ghetto Geasy - Geti): 
Rrethi jem i gjon krejt tona ont HIGH HIGH 
Dostat une I KOM edhe vet jom HIGH HIGH 
Prishtine Tirane Cyrih Lozane HIGH HIGH 
Dostat une I KOM edhe vet jom HIGH HIGH

Monday, August 20, 2007

Genta Feat. Ghetto Gold (Geti Tingulli 3nt) - krejt e Din

Wednesday, June 20, 2007

Elvana Gjata Feat Tingulli 3nt - Mames